ŞEREF ALGUR  (Psikodrama Grup Psikoterapisti, Aile Danışmanı, Uzm. Psik. Danışman)


Hacılar, Kayseri doğumludur. Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nü bitirdikten sonra, Eğitim Bilimleri alanında yüksek lisans yapmıştır.

Psikodrama alanında 9 yıl uygulamalı eğitim görmüş, Avrupa Psikoterapi Derneği'nin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet gösteren ve Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diploma veren İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ'nden Psikodrama Terapisti diplomasını almıştır.

Psikodrama ve Tasavvuf Felsefesi adlı bitirme tezi ile Psikoterapist ünvanına hak kazanmıştır. Kayseri de faaliyet gösteren tek psikoterapisttir.Bu süreçte birçok uluslararası terapist ile çalışmıştır.

 

 

ÇALIŞTIĞI YABANCI PSİKOTERAPİSTLER:

ZERKA MORENO, DAVID KIPPER, SUE JENNIGS, LOUISE LIPMAN, MONICA ZURETTI, GONG SUE, JUDITH TEZSARY (FEPTO BAŞKANI) SUE DANIEL, EBERHART SCHIFFER, MARCIA KARP, JACOP GERSONI, KATE HUDGINS, ADAM BLATNER, PAUL HOLMES, IVAN GEORGE, CHRIS IVERSON

Halen Psikorama Grup Psikoterapisi Eğitimcisi eğitimine İstanbul Psikodrama Enstitüsü'nde devam etmektedir.

Brief London'dan Çözüm odaklı terapi eğitimi alan ALGUR, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yönetmeliklerine uygun Aile Danışmanı ünvanını 450 saatlik (300 saat teorik + 150 saat süpervizyon) Aile Danışmanlığı Eğitimini (Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi) tamamlayarak kullanmaya hak kazanmıştır. 


Algur, Sistem Yayıncılık'tan çıkan Psikodramada Çağdaş Yaklaşımlar adlı kitabın bölüm yazarlığını yapmıştır. Ayrıca üniversitelerde Psikodramanın Aile Danışmanlığı'nda kullanımı ile ilgili ders vermektedir. Algur, Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği (IAGP) ve Amerika Grup Psikoterapileri Derneği (ASGPP) üyesidir.

Halen bireyle  ve grupla psikolojik danışmanlık  hizmetleri vermektedir.

Çocuklar, yetişkinler ve ergenler İçin Uygulanan birçok objektif  ve projektif testi uygulamaktadır ve zeka testi uygulama formatörüdür.


ÜYE OLDUĞU ULUSLARARASI KURULUŞLAR : 

1- INTERNATIONAL ASSOCIATION GROUP PSYCHOTHERAPY 

2- AMERICAN SOCIETY GROUP PSYCHOTHERAPY AND PSYCHODRAMA

3- Türk PDR Derneği


YAZILARI :

- PSİKODRAMA NEDİR?  PSİKODRAMA TERAPİSTİ KİMDİR? (Yazan: Şeref Algur)

- ÇOCUKLARDA ÖZGÜVEN (Yazan: Şeref Algur)


İletişim: Uzman Tavsiye Portalı

GSM: 0 553 507 40 87

E-mail: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Kayseri Web Tasarımı         -             Kayseri Sanal Tur